پایدار سازی گود - انواع تونل - خاک آزما – ژئوتکنیک – بتن،آسفالت،قیر – آزمایش برش مستقیم – دانه بندی – نمونه برداری – کیسون – آزمایش سه محوری – قیمت ژئوگرید –

آزمایش آسفالت چیست؟

آزمایش آسفالت چیست؟

آزمایش آسفالت نوعی آزمایش مواد است که به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد نمونه آسفالت انجام می شود.

آزمایش آسفالت به دلایل مختلفی توسط مجموعه ای از شرکت ها انجام می شود. شرکت هایی که آزمایش آسفالت را ارائه می دهند آزمایشگاه هایی دارند که می توان از آنها برای تجزیه و تحلیل نمونه های آسفالت با استفاده از ابزارهای مخرب و غیرمخرب استفاده کرد. بسیاری از ادارات راهداری دولتی دارای امکانات آزمایش آسفالت مخصوص به خود به منظور انجام آزمایشات روی آسفالت مورد استفاده دولت هستند.

در ادامه مقاله به مبحث آزمایش آسفالت میپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع خدمات مانند: مطالعات ژئوتکنیک ، مطالعات مکانیک خاک ، آزمایشات اسفالت ،آزمایشگاه محلی ، مطالعات راهسازی ، آزمایشات spt ، آزمایشات قیر، حفاری، پایدار سازی گود ، نیلینگ ، بهسازی خاک ، طراحی گود با شرکت خاک آزما کاوش  تماس بگیرید.

انواع تونل – خاک آزما – ژئوتکنیک – بتن،آسفالت،قیر – آزمایش برش مستقیم – دانه بندی – نمونه برداری – کیسون – آزمایش سه محوری – قیمت ژئوگرید – دانه بندی

آزمایش آسفالت چیست؟

یکی از دلایل رایج برای انجام آزمایش آسفالت، کنترل کیفیت و دلایل سازگاری است. این آزمایش برای تأیید اینکه آسفالت حاوی موادی است که قرار است حاوی آن باشد و اینکه آسفالتی که توسط یک شرکت تولید می شود ماهیت یکنواختی دارد استفاده میشود.

آزمایش آسفالت همچنین می‌تواند برای بررسی آسفالت برای اطمینان از ایمن بودن آن برای کاربرد توصیه‌ شده یا برای بازرسی آسفالت در پی خرابی جاده یا حادثه مشابه برای بررسی اینکه چرا آسفالت در استفاده معمولی مقاومت نکرده است، استفاده شود.

یکی از دلایل آزمایش آسفالت به دلایل کنترل کیفیت و سازگاری است.

برخی از خواصی که می توان آنها را بررسی کرد عبارتند از ویسکوزیته ، شکل پذیری ، ترک خوردگی و نفوذ. آزمایش آسفالت همچنین می تواند برای بررسی چسب مورد استفاده در مواد، هم به طور مستقل و هم در یک مخلوط آسفالتی مورد استفاده قرار گیرد.

در طول آزمایش آسفالت معمولاً اجزای تشکیل دهنده آسفالت نیز شناسایی می شوند.

آزمایش می تواند شامل استفاده از تجهیزاتی باشد که برای پیری سریع آسفالت طراحی شده اند تا ببینند چگونه در طول چندین سال دوام می آورند و تجهیزاتی که فشار زیادی بر آسفالت وارد می کنند و برای شبیه سازی شرایطی مانند شرایط موجود در مسیرهای حمل و نقل طراحی شده اند.

انواع تونل – خاک آزما – ژئوتکنیک – بتن،آسفالت،قیر – آزمایش برش مستقیم – دانه بندی – نمونه برداری – کیسون – آزمایش سه محوری – قیمت ژئوگرید – دانه بندی

آسفالت اغلب برای آسفالت پارکینگ ها استفاده می شود.

در پایان یک آزمایش آسفالت، آزمایشگاه یک گزارش مکتوب در مورد یافته های آزمایش تهیه می کند. آزمایشگاه ممکن است نشان دهد که آسفالت تست های کلیدی خاصی را پشت سر گذاشته یا شکست خورده است و اطلاعات بیشتری در مورد ماهیت آسفالت و استحکام پیش بینی شده آن در طول زمان ارائه می دهد. بازرسی آسفالت بخش مهمی از ساخت و ساز مطمئن و ایمن جاده ها، راهروها، پارکینگ ها و غیره است، زیرا استفاده از آسفالت بی کیفیت می تواند عواقب خوبی در آینده داشته باشد.

آسفالت ممکن است برای اطمینان از تحمل وزن ترافیک مورد آزمایش قرار گیرد.

افرادی که دلایلی برای این باور دارند که نتایج آزمایش آسفالت مشکوک یا نادرست است، می توانند از طریق یک آزمایشگاه مستقل درخواست ارزیابی کنند.

اکثر آزمایشگاه‌ها خوشحال هستند که برای تأیید اینکه روش‌ها و تجهیزاتشان به‌روز هستند، ممیزی می‌شوند و تمام اطلاعات مربوط به نحوه انجام آزمایش‌های خود را در اختیار آزمایشگاه حسابرسی قرار می‌دهند.

فهرست‌های آزمایشگاه‌های مستقلی که آزمایش مواد را انجام می‌دهند اغلب از طریق سازمان‌های حرفه‌ای که استانداردهای بالایی را در آزمایش مواد ترویج می‌کنند، یافت می‌شود.

روسازی و طول عمر را تضمین می‌کنند. یک طرح مخلوط قابل قبول، حجم موادی را ایجاد می کند که هنگام تولید مقدار آسفالت مورد نیاز برای عملیات روسازی استفاده می شود. مخلوط آزمایشی بایندر آسفالت با نسبت های شناخته شده سنگدانه های ریز و درشت با استفاده از تجهیزات آزمایش آسفالت برای تعریف کیفیت مخلوط های مختلف ارزیابی می شود.

اقدامات تضمین کیفیت و کنترل کیفیت دنبال می شود تا یک محصول ثابت در طول ساخت و ساز قرار گیرد. ادامه آزمایشات آزمایشگاهی و میدانی تضمین می کند که تولید و عملکرد مواد آسفالت مطابق انتظارات است.

  • تجهیزات طراحی مخلوط آسفالت الزامات ASTM و AASHTO را برای نمونه‌برداری، اختلاط، تراکم و تست مقاومت برآورده می‌کنند. طراحی مخلوط با انتخاب و تناسب سنگدانه ها، قیر آسفالت و مواد افزودنی آغاز می شود.برای ایجاد مخلوط های مناسب برای بارهای روسازی و شرایط محیطی از روش های طراحی مارشال، سوپرپیو یا وزن مخصوص استفاده می شود. ترکیبات فرموله شده آزمایشگاهی از نظر دوام، توانایی جلوگیری از ترک خوردگی و شیار شدن، عملکرد دما و سایر خواص آزمایش می شوند. تست برنج برای اندازه گیری وزن مخصوص آسفالت استفاده می شود.تقسیم کننده نمونه آسفالت Quartermaster Gilson نمونه های دقیقی را برای آزمایش تولید می کند. قاب‌های بار مارشال و کمپکتورهای چرخشی Superpave استحکام، جریان و خواص تراکم آسفالت را آزمایش می‌کنند. ردیاب‌های چرخ باردار هامبورگ مقاومت در برابر شیارهای ناشی از بارهای محور بالا را پیش‌بینی می‌کنند. کوره ها و استخراج کننده های محتوای آسفالت میزان چسب آسفالت را در مخلوط ها اندازه گیری می کنند.

 

  • تست آسفالت بایندر ویژگی‌های چسب را اندازه‌گیری می‌کند که بر عملکرد آسفالت مخلوط داغ تأثیر می‌گذارد. تست بایندر ویسکوزیته، اثرات پیری، شکل پذیری، مقاومت در برابر نفوذ و نقطه نرم شدن را تعریف می کند.کوره های لایه نازک نورد، مخازن پیری تحت فشار و اجاق های گاز زدایی خلاء تأثیرات پیری کوتاه مدت و طولانی مدت را تعیین می کنند. ویسکومترها، ویسکومترهای چرخشی و رئومترهای برشی دینامیکی ویسکوزیته بایندر را اندازه گیری می کنند. تسترهای شکل‌پذیری، نفوذ سنج‌ها و رئومترهای تیر خمشی استحکام برشی، شکل‌پذیری و جریان نمونه‌های بایندر را ارزیابی می‌کنند. تست حلقه و توپ نقطه نرم شدن بایندر را تعیین می کند.

 

  • آزمایش کیفیت روسازی تضمین می کند که آسفالت موجود در روسازی دارای همان خواصی است که طرح مخلوط آزمایشگاهی تایید شده دارد. این آزمایش ها در حین ساخت و ساز و یا پس از نصب فرش سنگفرش به صورت صحرایی انجام می شود.سیستم‌های تصویربرداری حرارتی FLIR پروفیل‌های دما را در حین دراز کشیدن کنترل می‌کنند تا از صحت دما برای تراکم اطمینان حاصل کنند. ماشین‌های حفاری هسته و قطعات هسته‌های الماسی از آسفالت در محل برای چگالی، ضخامت و سایر ویژگی‌ها نمونه‌برداری می‌کنند. نفوذسنج های آسفالتی حرکت آب را در روسازی مشخص می کند. دستگاه های تیر بنکلمن داده هایی را در مورد انحراف و چگالی سطح روسازی تکمیل شده ارائه می دهند.

خدمات شرکت خاک آزما کاوش مانند: مطالعات ژئوتکنیک ، مطالعات مکانیک خاک ، آزمایشات اسفالت ،آزمایشگاه محلی ، مطالعات راهسازی ، آزمایشات spt ، آزمایشات قیر، حفاری، پایدار سازی گود ، نیلینگ ، بهسازی خاک ، طراحی گود – آزمایشگاه محلی

انواع تونل – خاک آزما – ژئوتکنیک – بتن،آسفالت،قیر – آزمایش برش مستقیم – دانه بندی – نمونه برداری – کیسون – آزمایش سه محوری – قیمت ژئوگرید –

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع خدمات مانند: مطالعات ژئوتکنیک ، مطالعات مکانیک خاک ، آزمایشات اسفالت ،آزمایشگاه محلی ، مطالعات راهسازی ، آزمایشات spt ، آزمایشات قیر، حفاری، پایدار سازی گود ، نیلینگ ، بهسازی خاک ، طراحی گود آزمایشگاه محلی با شرکت خاک آزما کاوش  تماس بگیرید.

اینستاگرام خاک آزما کاوش

مطالعات ژئوتکنیک ، مطالعات مکانیک خاک ، آزمایشات اسفالت ،آزمایشگاه محلی ، مطالعات راهسازی ، آزمایشات spt ، آزمایشات قیر، حفاری، پایدار سازی گود ، نیلینگ ، بهسازی خاک ، طراحی گود -مطالعات راهسازی – آزمایشگاه محلی – بهسازی خاک -مطالعات ژئوتکنیک

درباره ی: آزمایش آسفالت

تماس: ۰۲۶۳۴۴۷۵۲۱۷

تماس: ۰۹۱۲۳۵۳۳۹۷۴

انواع تونل – خاک آزما – ژئوتکنیک – بتن،آسفالت،قیر – آزمایش برش مستقیم – دانه بندی – نمونه برداری – کیسون – آزمایش سه محوری – قیمت ژئوگرید –

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.